Dwa województwa włączą się w organizację „Pływadeł”. Szykuje się naprawdę huczny finał w Koźlu.

Tegoroczne pływadła zorganizowane zostaną razem z samorządami województwa opolskiego oraz śląskiego. Impreza nabierze więc jeszcze wyższej rangi, będzie też więcej załóg, a samo przedsięwzięcie zyska nową, ciekawą oprawę z wielkim finałem w Koźlu.
 
Rok temu pływadła odbyły się po raz 18., weszły więc w swą pełnoletność. Przed nami kolejny finał tej znanej i bardzo lubianej odrzańskiej imprezy.
 
Na powiatowej przystani „Szkwał” w Kędzierzynie-Koźlu odbyło się robocze spotkanie z udziałem samorządowców - przedstawicieli województwa opolskiego i śląskiego, a także Ministerstwa Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej. Obecni byli również włodarze nadodrzańskich gmin oraz inicjatorzy spływu.
 
W tym roku chcemy, aby przedsięwzięcie zyskało jeszcze większy wymiar, od lat promujemy Odrę, naszą przystań, barwny spływ do Koźla to nie tylko dobra zabawa, ale w ten sposób zwracamy uwagę na rzekę, na to, co się wokół niej dzieje. Z drugiej strony w tym roku na przystani otworzymy najnowocześniejszą pracownię do nawigacji, by nasi przyszli marynarze uczyli się fachu w najlepszych warunkach. Stawiamy więc mocno na Odrę – powiedziała starosta Małgorzata Tudaj.
 
Wkrótce znane będą szczegóły imprezy, powstanie też oficjalne hasło spływu. Udział w nim zapowiedział m.in. prof. Jerzy Buzek, który popłynie razem z uczestnikami tego wyjątkowego wydarzenia. Podczas spotkania dr Ireneusz Wiśniewski, dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego (centrum zawiaduje kozielską przystanią) przekazał gościom wykonane przez uczniów metalowe, grawerowane tabliczki, promujące Pływadła 2018.

Żródło:
Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu
DWA WOJEWÓDZTWA WŁĄCZĄ SIĘ W ORGANIZACJĘ PŁYWADEŁ. SZYKUJE SIĘ NAPRAWDĘ HUCZNY FINAŁ W KOŹLU

KK24.pl
„Pływadła” urosną. W tym roku impreza zapowiada się wyjątkowo.


« Wróć