PŁYWADŁA 2017 JUŻ W TEN WEEKEND! - 10-11 czerwca 2017

Nieco wcześniej niż zawsze, ale nie mniej kolorowe, zabawne i intrygujące. Na Odrze znowu królować będą pływadła. Przedziwne konstrukcje tradycyjnie wypłyną z Raciborza, by kolejnego dnia dopłynąć do Kędzierzyna-Koźla.
 
Tegoroczna edycja jest wyjątkowa. Sama impreza wkracza w pełnoletniość, a to nie jedyny jubileusz. - Będzie się działo, to 18. raz będzie pływadło organizowane. Racibórz ma 800 lat od momentu kiedy nadano mu prawa miejskie, po drodze przystanek w Turzy, a Turza to jest gmina Kuźnia Raciborska i oni obchodzą 50 lat ,kiedy nadano im też prawa miejskie, więc mamy takie duże urodziny – zaznacza Bronisław Piróg, organizator spływu.
 
Tradycyjnie pływadłom na rzece towarzyszyć będą kajaki. - Nie wszyscy dopływają do końca, to jest też inna rzecz, ale w tych granicach 60 pływadeł będzie. W tym roku też dużo kajaków będzie, nimi też można pływać i polecam. Zresztą mówię, pływanie pływadłami to jest tylko z okazji i wymyślone było po to, żeby tę rzekę jakoś przybliżyć, by ten teatr na Odrze spowodował, że na tę rzekę będziemy patrzeć inaczej – tłumaczy Piróg.
 
Impreza na wodzie rozpocznie się w sobotę (10.06), a płynąć będziemy pod hasłem „Wspólne święto nam wypadło, 800 lat ma Racibórz, 50 Kuźnia i 18 pływadło”.
 
Finał imprezy zaplanowano w niedzielę o 14.00 na kozielskiej przystani "Szkwał". Współorganizatorem wydarzenia jest kędzierzyńskie starostwo.

Źródło:
 
Starostwo Powiatowe
PŁYWADŁA 2017 JUŻ W TEN WEEKEND! (kliknij w link)
 
Radio Park
Na Odrze znów będzie kolorowo. Pływadła z 18-tką (kliknik w link)


« Wróć