Uczniowie mają fach w ręku i od razu dostają pracę!

Wielki sukces młodych fachowców od energii odnawialnej na ogólnopolskim konkursie w Sieradzu. Wśród uczestników 4 tysiące uczniów z całego kraju. Michał Śliwiński oraz Tomasz Stawiarski z technikum Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu znaleźli się w pierwszej dziesiątce laureatów tego prestiżowego konkursu, a ten składał się z kilku etapów. Najpierw o punkty walczono podczas etapu okręgowego, do którego awansowali najlepsi w województwa opolskiego i dolnośląskiego, by następnie znaleźć się w zmaganiach etapu centralnego, do którego z kolei trafiło w sumie 17 najzdolniejszych uczniów z całej Polski.
 
- Konkurs był trudny, bo zadania właściwie obejmowały wiedzę akademicką, były zarówno testy laboratoryjne, jak i te związane np. z ułożeniem schematu elektrowni wiatrowej i przeprowadzeniem badań z nasilenia wiatru na danym terenie – mówią uczniowie ZSTiO.
 
- Rynek pracy coraz częściej upomina się o pracowników, którzy dysponują wiedzą w zakresie energii odnawialnej, można powiedzieć, że absolwenci szkoły z Kędzierzyna-Koźla jeszcze nim ją ukończą, otrzymują propozycje pracy w wiodących firmach tej branży – podkreśla dr Ireneusz Wiśniewski, dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Kędzierzynie-Koźlu, które sąsiaduje z ZSTiO. Tak było i w tym wypadku, bo o uczniów już upomniała się firma Galmet, potentat branży w kraju i Europie.
 
 
W 2012 roku w kędzierzyńskim Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego otwarto z pieniędzy unijnych pierwszą i najnowocześniejszą pracownię energii odnawialnej w województwie i jedyną taką w kraju. Obecni laureaci konkursu w Sieradzu są wychowankami klasy czwartej, zatem są pierwszym rocznikiem uczniów kierunku otwartego wówczas w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących na os. Azotów. Obie placówki nadzorowane są przez starostwo powiatowe. 

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem na stronie Starostwa Powiatowego:

MAJĄ FACH W RĘKU I OD RAZU DOSTAJĄ PRACĘ! Uczniowie ZSTIO pokazują, że w swoim zawodzie nie mają sobie równych (kliknij w link)

oraz na stronie Radia Park:

Uczniowie ZSTiO mają fach w ręku i od razu dostają pracę! (kliknij w link)


« Wróć