Warsztaty dla doradców zawodowych i nauczycieli - MAPA KARIER

W ubiegłym roku szkolnym w Centrum Kształcenia Zawodowego w Kędzierzynie-Koźlu zrodził się pomysł powołania do życia:

 

AKADEMII DORADCY ZAWODOWEGO

 
oraz organizacji w jej ramach szkoleń i warsztatów skierowanych do nauczycieli doradców zawodowych, pedagogów szkolnych oraz wychowawców i nauczycieli realizujących w szkołach całego powiatu zadania z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego. Mamy zatem zaszczyt zaprosić do udziału w trzecim już szkoleniu organizowanym w tym cyklu pt.:


MAPA KARIER - INTERAKTYWNE NARZĘDZIE KAŻDEGO NAUCZYCIELA


Warsztaty  odbędą się w dniu 17 kwietnia o godzinie 10:00, w Centrum Kształcenia Zawodowego przy ul. Mostowej 7 w Kędzierzynie-Koźlu, w sali nr 12 (sala audiowizualna). Poprowadzi je p. Klaudia Stano Koordynatorka projektów edukacyjnych, trenerka fundacji Katalyst Education z Warszawy. Warsztaty są bezpłatne. Warunkiem udziału jest jednak przyniesienie na zajęcia naładowanego laptopa, tabletu lub smartfona z możliwością bezprzewodowego połącznia z internetem (wi-fi) – dostęp do bezpłatnego internetu zapewni Centrum Kształcenia Zawodowego.

Jesteś doradcą zawodowym i/lub nauczycielem i poszukujesz materiałów na zajęcia, które przybliżą Twoim uczniom realia rynku pracy, a Tobie pozwolą zaoszczędzić czas? Chcesz poznać bezpłatne i innowacyjne narzędzie, pokazujące możliwości pracy w ponad 550 zawodach?

 

Jeśli tak - te warsztaty są dla Ciebie. Spotkaj się z nami i dowiedz się więcej o portalu www.mapakarier.org, który jest darmowym, otwartym zasobem edukacyjnym i powstał po to, aby w atrakcyjny sposób poszerzać wiedzę dzieci i młodzieży o rynku pracy.

 

Serdecznie zapraszamy na praktyczny warsztat, podczas którego:

  • dowiesz się, czym jest Mapa Karier oraz dlaczego publikowane na niej materiały to darmowe, otwarte zasoby edukacyjne;
  • poznasz najważniejsze funkcjonalności Mapy Karier i dowiesz się, jak z nich korzystać na zajęciach doradczych, lekcjach przedmiotowych i godzinie wychowawczej;
  • przećwiczymy gry i pomysły na lekcje opublikowane na Mapie Karier;
  • zachęcimy Cię do współtworzenia z nami Mapy Karier.

Do udziału w spotkaniu zapraszamy doradców zawodowych, pedagogow szkolnych, wychowawców klas ósmych lub innych nauczycieli realizujących czy koordynujących w szkole zadania z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego.

 

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w pierwszej kolejności przyjęte zostaną zgłoszenia jednej osoby z każdej szkoły. Druga osoba z tej samej szkoły może zostać zapisana na warsztaty jedynie w sytuacji, gdy zostaną wolne miejsca.

Prosimy o potwierdzenie udziału w warsztatach najpóźniej do dnia 3 kwietnia do godz. 12:00 u doradcy Centrum Kształcenia Zawodowego w Kędzierzynie-Koźlu p. Katarzyny Paprotny.

e-mail:katarzyna.paprotny@wp.pl

tel. 505464622

 

« Wróć