Szkolne koło motoryzacyjne

Szkolne koło motoryzacyjne "Oldtimer".

Pierwszym i najważniejszym dziełem wykonanym przez uczniów w ramach  Szkolnego Koła Motoryzacyjnego jest całkowite odrestaurowanie samochodu  Peugeot 201M z 1936r. Ponad dwa lata pracy przez kilkunastu uczniów dało  wspaniały efekt w postaci przywrócenia blasku i sprawności naszemu  Peugeotowi.

Pracami restauracyjnymi objęte były wszystkie zespoły samochodu: silnik,  skrzynia biegów, tylny most, układ hamulcowy, układ kierowniczy,  zawieszenie. Powstała całkowicie nowa instalacja elektryczna. Najwięcej  jednak prac związanych było z odtworzeniem bardzo skorodowanego nadwozia. Dokładny opis poszczególnych etapów naprawy można przeczytać na stronie 
internetowe: http://klassikauto.pl/peugeot-201m-1936r-odbudowa-cz-1/

Uczniowie w ramach zajęć Szkolnego Koła Motoryzacyjnego wykonali symulator wypadku samochodowego. Urządzenie ma przekonac nie zapinających pasów bezpieczeństwa o zagrożeniu z tym związanym. Stworzony symulator zderzen imituje sytuację, w której pojazd poruszający się z prędkością około 20 km/h uderza w nieruchomą przeszkodę.

Symulator składa się z równi pochyłej i ze specjalnie przygotowanego wózka z fotelem samochodowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa. Wózek porusza się po równi z osobą przypiętą do fotela, po czym gwałtownie zatrzymuje się. Sytuacja taka sprawia, że pasażer siedzący w fotelu czuje szarpnięcie, lecz zapięte pasy bezpieczeństwa skutecznie go zabezpieczają. 

test
« Wróć