Konkurs

Starosta Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego
oraz Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Kędzierzynie-Koźlu
w roku szkolnym 2015/2016  zapraszają uczniów gimnazjów do uczestnictwa w II edycji konkursu pt. "Przyszły zawód - zawód z przyszłością II".

Szczegółowe informacje o konkursie znajdziecie w zamieszczonym poniżej regulaminie (plik) oraz w swoich macierzystych szkołach.

Zachęcamy do udziału!!!
Pliki:
Regulamin konkursuUroczystość wręczenia nagród - zmiana terminu

 
Informujemy, o zmianie terminu  uroczystości, w trakcie której nagrodzeni i uhonorowani zostaną uczestnicy oraz zwycięzcy organizowanego przez Starostę Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego oraz Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Kędzierzynie-Koźlu konkursu zawodoznawczego pn. „Przyszły zawód – zawód z przyszłością II”.

Uroczystość wręczenia nagród przeniesiona została na 28.04.2016 (dzień później niż pierwotnie planowano) i rozpocznie się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu przy Placu Wolności 13, w Sali posiedzeń (parter) o godzinie 12:00. Bardzo przepraszamy za zmianę terminu i związane z tym trudności.Więcej »

Rozstrzygnięcie konursu

 

Uczestników drugiej edycji organizowanego przez Starostę Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego oraz Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Kędzierzynie-Koźlu konkursu zawodoznawczego pn.


„Przyszły zawód – zawód z przyszłością II”


mamy zaszczyt zaprosić na uroczystość wręczenia nagród,

 

która zaplanowana została na 27.04.2016 roku i rozpocznie się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu przy Placu Wolności 13, w sali posiedzeń (parter) o godzinie 12:00. Tam też poznacie zwycięzców a w czyjeś ręce powędrują nowiutki tablet, odtwarzacz MP4 z słuchawkami oraz dysk zewnętrzny.

Zapraszamy!!!

Więcej »

Niebawem poznamy zwycięzców II edycji

 

Wraz z końcem lutego upłynął termin składania prac w naszym konkursie. Do Centrum wpłynęło w tym roku kilkanaście prezentacji z kilku gimnazjów. Komisja konkursowa przygotowuje się już do oceny. Przed nami zatem burzliwe obrady, których celem będzie ustalenie ostatecznego werdyktu i wyłonienie tegorocznych zwycięzców. Trzymajcie zatem kciuki za siebie bo już niebawem cenne nagrody trafią w Wasze ręce. O uroczystości wręczenia nagród zostaniecie poinformowani przez macierzyste gimnazja.

Więcej »

Konkurs rozstrzygnięty - laureaci uhonorowani

1 kwietnia 2015 roku w sali posiedzeń Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu rozstrzygnięty został organizowany przez Starostę Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego oraz Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Kędzierzynie-Koźlu konkurs zawodoznawczy „Przyszły zawód – zawód z przyszłością”, którego celem była promocja kształcenia zawodowego  oraz zachęcenie młodych ludzi do aktywnego planowania swojej przyszłości edukacyjno-zawodowej. Do konkursu wpłynęło łącznie 26 praz z 8 szkół gimnazjalnych a były to:
 • Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich w Kędzierzynie-Koźlu,
 • Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kędzierzynie-Koźlu,
 • Publiczne Gimnazjum nr 4 im. Karola Wojtyły w Kędzierzynie-Koźlu,
 • Publiczne Gimnazjum nr 5 im. Polskich Olimpijczyków przy Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu,
 • Publiczne Gimnazjum nr 7 przy Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu,
 • Publiczne Gimnazjum nr 9 przy Zespole Szkół Miejskich nr 4 w Kędzierzynie-Koźlu,
 • Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Bierawie,
 • Publiczne Dwujęzyczne Gimnazjum w Solarni przy Zespole Szkół Dwujęzycznych w Solarni im. Josepha Freiherra von Eichendorffa.

Na początku marca powołana przez organizatorów Komisja Konkursowa w składzie:

 • doradca zawodowy Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Kędzierzynie-Koźlu p. Katarzyna Piechaczek
 • doradca zawodowy Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie-Koźlu p. Irena Kula
 • pośrednik pracy i doradca zawodowy Filii Młodzieżowego Biura Pracy w Kędzierzynie-Koźlu działającego w strukturach Opolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP p. Elżbieta Bartoszek

dokonała oceny prac konkursowych zgodnie z kryteriami przewidzianymi regulaminem oraz wyłoniła trójkę zwycięzców, wśród których znaleźli się:

 • I miejsce w konkursie i tablet zdobyła  Julia Lużyna z Publicznego Dwujęzycznego Gimnazjum w Solarni przy Zespole Szkół Dwujęzycznych w Solarni im. Josepha Freiherra von Eichendorffa,
 • II miejsce oraz bezprzewodowe słuchawki multimedialne wywalczyła Oliwia Kałużny  z Publicznego Gimnazjum nr 5 im. Polskich Olimpijczyków przy Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu,
 • III miejsce i dysk zewnętrzny trafiły w ręce  Adama Księżyka z Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich w Kędzierzynie-Koźlu.

W trakcie uroczystości dodatkowo wszyscy uczniowie szkół gimnazjalnych, którzy wzięli udział w konkursie odebrali z rąk Pani Starosty Małgorzaty Tudaj oraz Dyrektora CKPiU Pana Ireneusza Wiśniewskiego pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Uczestnikom, opiekunom i rodzicom dziękujemy za odnalezienie w sobie motywacji oraz wysiłek włożony w przygotowanie prac, życząc jednocześnie osiągnięcia zamierzonych celów edukacyjnych i zawodowych oraz spełnienia w przyszłości.

Nagrodzone prace do pobrania w formacie .zip:
I miejsce Julia Lużyna - leśnik
II miejsce Oliwia Kałużny - lekarz
III miejsce Adam Księżyk - etyczny hacker

Prace (w uproszonej formie - bez efektów animacji i wideo) można obejrzeć on-line:
- I miejsce Julia Lużyna - leśnik
- II miejsce Oliwia Kałużny - lekarz
- III miejsce Adam Księżyk - etyczny hacker

Więcej »

Rostrzygniecie konkursu i wręczenie nagród

W związku z rozstrzygnięciem konkursu zawodoznawczego pn. „Przyszły zawód – zawód z przyszłością” mamy zaszczyt zaprosić uczniów, którzy przystąpili do konkursu wraz z opiekunami szkolnymi na uroczystość, w trakcie której uhonorowani zostaną laureaci.

Uroczystość wręczenia nagród zaplanowana została na 01.04.2015 i rozpocznie się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu przy Placu Wolności 13, w sali posiedzeń (parter) o godzinie 10:00. Tam też poznacie zwycięzców a w czyjeś ręce powędrują nowiutki tablet, multimedialne słuchawki bezprzewodowe oraz dysk zewnętrzny.

Zapraszamy!!!

Więcej »

Niebawem poznamy zwycięzców

Ostateczny termin składania prac w konkursie juz za nami!!! Do Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego napłynęła spora ilość prac z wielu szkół gimnazjalnych powiatu. Komisja konkursowa przygotowuje się już do ich oceny. Szykuja się długie godziny dyskusji by ustalić werdykt. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia i gratulujemy zaangażowania. Informacje o zwycięzcach już niebawem.
Więcej »

Zmiana regulaminu konkursu

 

Uwaga!!! Wydłużenie terminu składania prac w konkursie zawodoznawczym „Przyszły zawód – zawód z przyszłością”

 

Dyrekcja Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Kędzierzynie-Koźlu zdecydowała o wydłużeniu terminu składania prac w konkursie zawodoznawczym pn. „Przyszły zawód – zawód z przyszłością”.

 

Określony regulaminem termin składania prac konkursowych upływa 19 stycznia 2015 roku. Niemniej z informacji pozyskanych ze szkół wynika, iż mimo znacznego zainteresowania młodzieży konkursem, bardzo niewielka liczba uczniów zdążyła przygotować prezentacje multimedialne w wymaganym terminie.
Z uwagi na powyższe zdecydowano o wydłużeniu terminu składania prac do końca lutego 2015 roku a tym samym także o przesunięciu terminu ostatecznego rozstrzygnięcia konkursu do 15 marca 2015 roku. Laureaci konkursu zostaną powiadomieni przez macierzyste gimnazja o miejscu i terminie wręczenia nagród nie później niż do 20 marca 2015 roku.

Więcej »