CKPiU dla młodzieży podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

W ramach organizowanego Dnia Młodzieży podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Miejskim Ośrodku Kultury w Kędzierzynie-Koźlu nasze Centrum odpowiadało za spotkania z zakresu doradztwa zawodowego. Młodzież miała możliwość skorzystania zarówno z konsultacji indywidualnych jak i warsztatów prowadzonych przez doradcę zawodowego CKPiU Annę Jaskulską.

W ramach konsultacji indywidualnych młodzież zastanawiała się jaką szkołę, profil, zawód wybrać, chciała upewnić się w podejmowanych wyborach lub dowiedzieć się do czego naprawdę się nadają. Część konsultacji zakończyła się pozytywnym rozwiązaniem swoich dylematów co do przyszłości, a pojawiające się głębsze problemy, wymagające większej ilości czasu otworzyły przestrzeń na dalsze spotkania doradcze już w Centrum.

Warsztaty to szczególny czas aktywizowania młodzieży, uczenia się od siebie nawzajem i  umiejętności współpracy.  Podczas warsztatów młodzież zastanawiała się w jaki sposób być bardziej przedsiębiorczym, co sprawdza się na rynku pracy oraz co jest istotne by odnieść na nim sukces. Młodzież z dużym zainteresowaniem uczestniczyła w zajęciach, przejawiając  inicjatywę i chętnie dzieląc się własnymi spostrzeżeniami.
 

Życzymy im jak najwięcej przedsiębiorczości na co dzień.« Wróć