CKPiU partnerem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, organizowany przez Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy to czas inspiracji, promowania innowacyjnych rozwiązań i spotkań, które budują mosty pomiędzy ludźmi. 

W tym roku CKPiU pełniło rolę partnera w realizacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. 
 
Anna Jaskulska - psycholog, trener i doradca zawodowy CKPiU przeprowadziła między innymi warsztaty rozwojowe dla młodzieży. Cieszyły się one bardzo dużym zainteresowaniem uczniów szkół ponadgimnazjalnych, klas gimnazjalnych i podstawowych. Warsztatami objętych zostało około 100 uczniów. Ich celem było promowanie postaw przedsiębiorczych w codziennym życiu. Szczególnym zainteresowaniem młodzieży cieszył się ciekawy temat: „Czy można zarobić i się nie narobić?”. Uczestnicy w trakcie trwania warsztatu zwrócili uwagę na ważność oryginalnego pomysłu, dostrzeżenia potrzeb lokalnej społeczności, pracę odpowiadającą umiejętnościom i zainteresowaniom oraz... odwagę w realizacji swoich celów. Pytanie „czy można?” zamienione zostało na inne pytania: „Jak zaplanować drogę?” „Jakie są możliwości wyjściowe?”, „Co jest dla mnie ważne?” „Kto może być moim wsparciem?” oraz „Co sprawia, że właśnie to chcę osiągnąć w życiu?”
 
Warsztat stał się niezwykle inspirującym wydarzeniem, skłaniającym do refleksji nad sobą, nad procesem budowania wewnętrznej motywacji, wytrwałością oraz zaangażowaniem w realizację celów życiowych i zawodowych. 

« Wróć