Co po gimnazjum? Vademecum dla ucznia i rodzica - wywiad dla Radia Park

Liceum, technikum, a może nowość, jaką jest „szkoła branżowa”? Jaki zawód da pracę? Który kierunek będzie przepustką na wymarzone studia?  Gimnazjaliści stają przed niełatwą decyzją.
 
Czas egzaminu absolwenci gimnazjów mają za sobą. Obecnie, niezależnie od wyników, młodzi ludzie muszą zastanowić się, jak ukierunkować swoją dalszą edukację lub ścieżkę zawodową. Od tego momentu wiele może zależeć. Doradcy zawodowi podkreślają, że przede wszystkim decyzja o wyborze szkoły musi być świadoma. - To nie jest decyzja prosta. Zdarza się, że uczniowie wybierają szkołę, która jest najbliżej albo dlatego, że idzie tam koleżanka lub kolega. Często wpływ mają rodzice - zwraca uwagę Anna Jaskulska z Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Kędzierzynie-Koźlu. Uczniowie tutejszych szkół mają tę możliwość, by spotkać się i poradzić doradcy zawodowego, co nie jest powszechnym rozwiązaniem w edukacji. Tym bardziej, jak podkreśla dyrektor CKPiU dr Ireneusz Wiśniewski, warto poznać wszystkie możliwości. - Ideą naszego doradztwa zawodowego jest mówienie takiej esencji o zawodzie. Chcielibyśmy dotrzeć do uczniów i ich rodziców z faktyczną informacją. 
 
Zachęcamy do zapoznania się z całym artykułem a także z wywiadem udzielonym przez Dyrektora Centrum - Irenerusza Wiśniewskiego oraz Doradzcę Zawodowego - Annę Jaskulską na stronie Radia Park:

Co po gimnazjum? Vademecum dla ucznia i rodzica - (kliknij w link)

Zachęcamy także do odwiedzenia strony Powiatu Kędzierzyńsko Kozielskiego w celu zapoznania się z Vademecum, które pomoże poznać możliwe ścieżki edukacyjno-zawodowegeoraz wybrać odpowiednią szkołę.  

VADEMECUM NICZYM MAPA! Krok po kroku naprowadzi do odpowiednich szkół  (kliknij w link)


« Wróć