Nowe bazy do nauki w szkołach Kędzierzyńsko-Kozielskich

Chemik trafi do nowego laboratorium, mechanik do pracowni napędów, a kucharz i kelner spotkają się przy palniku. Nic zaskakującego? Nie byłoby, gdyby nie chodziło o nowoczesne, specjalistyczne pracowanie do nauki zawodu dla nastolatków. Takie powstają w Kędzierzynie-Koźlu.
 
Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego nadzoruje ponad 3-milionowy projekt dla uczniów kierunków technicznych szkół średnich. - Efekty są błyskotliwe, piorunujące. Standard urządzeń jest daleko wykraczający poza standard wyższych uczelni - ocenia dyrektor CKPiU dr Ireneusz Wiśniewski. Przykładem jest wyposażenie pracowni kozielskiego Szkwału dla Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej. - Jedna z najlepszych w Polsce. Będzie to pracownia, w której wyposażenie to ponad milion złotych, gdzie są radary rzeczne, różnego rodzaju urządzenia, które jeszcze nie są standardem na wyższych uczelniach - dodaje. 
 
Do tego dochodzą dwie nowe łodzie, które zastąpią wysłużone 40-letnie jednostki. Sale do praktycznej nauki zawodu powstaną na terenie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących (chemiczna dla ZS nr 3 oraz napędów i mechatroniki dla ZSTiO). Projekt zakłada także doposażenie sal gastronomiczno-kelnerskich w ZS nr 1. 
 
Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski zdobył na ten projekt 850 tys. euro. To jedna z najwyższych kwot w województwie spośród 9 powiatów Opolszczyzny, które również starały się o regionalne pieniądze. Oficjalne zakończenie prac i zakupów ma nastąpić do końca września tego roku.

Zachęcamy do zapoznania się z  artykułem a także z wywiadem udzielonym przez Dyrektora Centrum - Irenerusza Wiśniewskiego  na stronie Radia Park:

K-Koźle. Takiej bazy do nauki będą im zazdrościć - (kliknij w link)


« Wróć