"OPOLSKA MARKA" DLA PŁYWADEŁ!

Po raz piętnasty nagrodzono najlepsze firmy i instytucje z Opolszczyzny, przyznając im statuetkę i tytuł „Opolska Marka”. Kapituła składająca się z przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, izb gospodarczych i rzemieślniczych, naukowców, Okręgowej Inspekcji Pracy w Opolu czy stowarzyszeń zajmujących się pomocą w międzynarodowej wymianie gospodarczej oceniała i wybierała spośród kilkudziesięciu zgłoszeń.

W kategorii promocja regionu wyróżnienie otrzymało stowarzyszenie „Rzeki Dzielą – Odra Łączy” z Polskiej Cerekwi za Spływ na byle czym rzeką Odrą od Raciborza do Kędzierzyna-Koźla „Pływadło 2017”.

- Bardzo doceniamy to wyróżnienie, 400 uczestników imprezy co roku, 42-kilometrowy odcinek z Raciborza do Koźla, cieszymy się, że imprezę obserwuje kilka tysięcy ludzi, którzy mocno nam kibicują – zaznaczył Bronisław Piróg, prezes stowarzyszenia, który zaprosił wszystkich na tegoroczną edycję imprezy, którą zaplanowano na 16-go i 17-go czerwca, pod patronatem miasta, powiatu oraz marszałków dwóch województw - Opolskiego i Śląskiego.  

- To wydarzenie może się odbywać dzięki zaangażowaniu samorządów, począwszy od Raciborza poprzez Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski i Miasto Kędzierzyn-Koźle, dlatego bardzo dziękujemy włodarzom i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację pływadeł – podkreślił dr Ireneusz Wiśniewski, członek stowarzyszenia i jeden organizatorów przedsięwzięcia.

– To co wyróżnia „Opolską Markę” to ludzie. To człowiek buduje w sprzyjających warunkach, coś co sobie zamarzył. Dzięki konsekwencji, rozwija się to w coś wyjątkowego. Praca staje się pasją, pasja przeradza się w markę. Jestem przekonany, że nasi partnerzy są zadowoleni z tego tytułu i tego, że zbudowali swoje firmy w naszym województwie. Warto o ludziach, którzy mają dorobek mówić. Tym samym Opolskie jest znane w kraju. Opolszczyzna kojarzy się z współpracą, a poprzez śląskość z rzetelnością i dobrze wykonaną pracą. To również walory turystyczne. To jest dobre miejsce do ciekawego życia – mówił marszałek Andrzej Buła.

Lista wszystkich nagrodzonych TU

Żródło:
Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski
"OPOLSKA MARKA" DLA PŁYWADEŁ! (kliknij w link)


« Wróć