Otwarcie sezonu nawigacyjnego na Przystani

Uroczyste otwarcie sezonu nawigacyjnego na Odrze oraz ślubowanie pierwszoklasistów Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu miały miejsce w czwartek 18 maja na kozielskiej przystani "Szkwał".
 
Wydarzeniu towarzyszyli goście, tacy jak wicestarosta powiatu Józef Gisman, kierownik wydziału oświaty Aurelia Stępień, dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego Ireneusz Wiśniewski, prezes zarządu stoczni "Damen Shipyards" Jacek Małek.
 
Wicestarosta podkreślał, że uczniowie elitarnej szkoły muszą pamiętać o profesjonalizmie, ponieważ mundur, który będą nosić zobowiązuje do odpowiedniej postawy. Dodał też, że dla uczniów otwierają się teraz nowe szanse związane z rządowymi planami reaktywacji żeglowności na Odrze. Bo choć Kędzierzyn-Koźle leży daleko od morza, to prężnie działa tu stocznia, dzięki której nasz powiat już teraz jest istotnym miejscem na mapie przemysłu wodnego. 

Na kozielskiej przystani powstają najnowocześniejsze pracownie do nawigacji, które podniosą również poziom kształcenia w szkołach średnich.


Zachęcamy do zapoznania się z całym artykułem na stronie lokalna24.pl
 
A także na stronie Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego i kk24.pl
 
 
 
 
 

 
 
 


« Wróć