Powiatowa sieć szkolnych doradców zawodowych - szkolenie narzędziowe za nami

Środa 27 kwietnia 2022 r. była w Centrum Kształcenia Zawodowego  bardzo aktywna - 28 doradców zawodowych szkół i placówek regionu zrzeszonych w działającej przy CKZ powiatowej sieci wsparcia, uczestniczyło w kolejnym już zorganizowanym w ramach Akademii Doradcy Zawodowego szkoleniu. Gości przywitali i rozpoczeli spotkanie Kierownik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu p. Aurelia Stępień oraz Dyrektor CKZ dr Ireneusz Wiśniewski.
Tym razem bardzo praktyczne i narzędziowe szkolenie pt. „EKSPERT DORADZTWA ZAWODOWEGO” poprowadziła dla nas p. Agnieszka Ciereszko ze znanej wszystkim dobrze Akademii Webinaru. Pani Agnieszka jest praktykiem, wykładowcą, autorem wielu narzędzi doradczych i publikacji. Sprawnie poprowadziła nas przez meandry zarówno poradnictwa indywidualnego, jak i pracy z grupą. Była to także znakomita okazja do wymiany doświadczeń, omówienia trudności występujących w codziennej pracy doradczej oraz integracji.

Wśród omawianych treści znalazły się:

  • Bilans zasobów i odkrywanie predyspozycji zawodowych – obszary do pracy
  • Pomoce dydaktyczne oraz najciekawsze zadania i ćwiczenia do pracy indywidualnej
  • Narzędzia diagnostyczne w poradnictwie kariery
  • Przebieg rozmowy doradczej – elementy coachingu
  • Jak pracować z procesem grupowym, by osiągać cele?
  • Sytuacje trudne w pracy warsztatowej doradcy zawodowego
  • Narzędzia doradcze i informacyjne w pracy z grupą
  • Skuteczne metody warsztatowe, przykłady najciekawszych ćwiczeń i scenariuszy

Było praktycznie, merytorycznie i ciekawie. Wszyscy uczestnicy otrzymali bogate zasoby narzędziowe w formie materiałów elektronicznych oraz dostęp do dwóch dodatkowych darmowych szkoleń doradczych w formie online.

Szkolenie sfinansowane zostało ze środków Starostwa Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego.

Bardzo dziękuję wszystkim Państwu za udział, aktywność i doskonałą atmosferę.

 
szkolenie doradców w CKZ szkolenie doradców w CKZ szkolenie doradców w CKZ szkolenie doradców w CKZ szkolenie doradców w CKZ szkolenie doradców w CKZ szkolenie doradców w CKZ szkolenie doradców w CKZ szkolenie doradców w CKZ szkolenie doradców w CKZ szkolenie doradców w CKZ
« Wróć