TVP nadawała program prosto z Przystani "SZKWAŁ"

Powiatowa przystań nad Odrą w centrum uwagi! Telewizja Polska w paśmie ogólnopolskim nadawała godzinny program na żywo wprost z nabrzeża w Koźlu.
 
Przystań „Szkwał” wybrana została nieprzypadkowo. Tam właśnie powstają najnowsze pracownie do nawigacji dla uczniów. Zarząd Powiatu zdobył na nie pieniądze z zewnątrz. Na miejscu mówił o tym rzecznik starostwa powiatowego Adam Lecibil, z kolei Ireneusz Wiśniewski, dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego, zachwalał „Szkwał” jako najbardziej urokliwe miejsce wydarzeń plenerowych w całym powiecie. 

W programie wziął też udział Jerzy Materna, sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Minister podkreślił wagę żeglugi śródlądowej. Wskazał na jeden z głównych celów resortu, jakim jest rozbudowa śródlądowych dróg wodnych. Podczas programu uczniowie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej mówili o specyfice pracy na statkach. Był to pierwszy odcinek cyklu „Temat Rzeka”, którego partnerem jest Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.
 
Żródło:
 
- Strona Starostwa Powiatowego
TVP NADAWAŁA PROGRAM PROSTO Z PRZYSTANI "SZKWAŁ" (kliknij w link)
 
- KK24.pl
Telewizja Polska kręciła na „Szkwale” godzinny program o Odrze i Kędzierzynie-Koźlu (kliknij w link)

Zapraszamy do obejrzenia programu na stronie TVP3:

TEMAT RZEKA: 03.06.2017 (kliknij w link)


« Wróć