W lutym rusza przebudowa kozielskiej Przystani "Szkwał"

Za nami konsultacje społeczne w sprawie przebudowy kozielskiej wyspy w części należącej do powiatu razem z przystanią „Szkwał”.
 
5 mln 700 tyś. zł kosztować będzie rewitalizacja tego miejsca. Ta część wyspy, która należy do powiatu przebudowywana będzie od lutego przyszłego roku. Już teraz na miejscu znajduje się najnowocześniejsza w kraju pracownia do nawigacji, dlatego projekt starostwa zakłada również remont i modernizację pomieszczeń Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej, gdzie znajdzie się bursa dla uczniów. Drugie i trzecie piętro zostaną całkowicie zagospodarowane. Powstaną 32 dwuosobowe pokoje dla uczniów. Z kolei na samym „Szkwale” będzie plaża, miejsce na koncerty i imprezy, pomieszczenia dla organizacji pozarządowych, boisko do siatkówki oraz siłownia zewnętrzna. Na miejscu ma się też znaleźć lokal, w którym pracować będą dorosłe osoby niepełnosprawne...(czytaj dalej w rozwinięciu)
 
- Doprowadzenie do tej inwestycji nie było sprawą prostą, wcześniej prowadziliśmy kilkumiesięczne rozmowy w sprawie przejęcia od Skarbu Państwa działki z dwoma budynkami w sąsiedztwie lądowiska – mówiła starosta Małgorzata Tudaj.
 
Inwestycja będzie realizowana z pieniędzy unijnych oraz wkładu finansowego starostwa powiatowego w kwocie niespełna 3 mln zł.
 
- Niestety przepisy zweryfikowały jeden z naszych planów, już dziś wiadomo, że na stałe nie zamontujemy tam pomostu, nie zgodzą się na to Wody Polskie, ale myślimy o całkiem realnym pomoście ruchomym, zobaczymy, co uda się zrobić w tym temacie – zaznaczył dr Ireneusz Wiśniewski, dyrektor CKPiU, które nadzoruje przystań.
 
Piotr Kramarz, kierownik wydziału rozwoju gospodarczego starostwa poinformował, że cały projekt został złożony do urzędu marszałkowskiego 20 sierpnia i jest jednym z dwóch przewidzianych do dofinansowania z puli przeznaczonej na tego typu zadania.
 
W spotkaniu wziął udział Andrzej Sałacki, radny sejmiku województwa, Paweł Masełko, radny powiatowy, przedstawiciele WOPR-u, radni osiedlowi, wodniacy oraz mieszkańcy zainteresowani przebudową tego miejsca. Każdy mógł zapoznać się z projektem i wnieść do niego swoje uwagi.

Źródło:
Starostwo Powiatowe Kędzierzyńsko-Kozielskie
TAKIEGO MIEJSCA BRAKOWAŁO. W LUTYM RUSZA PRZEBUDOWA KOZIELSKIEJ PRZYSTANI "SZKWAŁ"


« Wróć